Згідно Правил домену UA, якщо Ви хочете отримати домен виду www.MARKA.ua, то ви повинні мати Свідоцтво на знак для товарів і послуг “MARKA”. Це обов’язкова умова реєстрації.

Навіть якщо сьогодні Ви не бачите необхідності в реєстрації доменного імені і не пов’язуєте свою діяльність з Internet, в недалекому майбутньому Ваші плани можуть змінитися. У будь-якому випадку має сенс реєструвати доменне ім’я на майбутнє, оскільки незабаром майже всі види діяльності людини будуть щільно пов’язані обміном інформацією через Мережу Internet.

Термін дії переважного права для власників торговельних марок при реєстрації доменних імен в домені .UA на сьогоднішній день не визначено. Існує ймовірність зміни Правил реєстрації, що відкриває можливість зареєструвати доменне ім’я в домені .UA будь-кому. Це вже відбувалося в доменах інших країн. Таким чином, власники торговельних марок в Україні, які ще не зареєстрували доменне ім’я у зоні .UA, можуть втратити свій шанс. А домогтися перереєстрації доменного імені стане можливим тільки в судовому порядку, або шляхом придбання прав у власника доменного імені. І в тому і в іншому випадку отримання прав на доменне ім’я буде пов’язано зі значними витратами.

Реєстрація домену .UA має сенс також і з тієї причини, що існують однойменні і схожі по написанню торговельні марки, за якими може бути зареєстровано лише одне доменне ім’я за принципом «хто перший подав заявку». Так, наприклад, в різних класах МКТП існує кілька зареєстрованих торговельних марок “ТАВРІЯ”. (Марка автомобіля, виробник коньяку та ін.). Доменне ім’я tavria.ua першим зайняв виробник коньяку.

Крім того, останнім часом почастішали випадки реєстрації товарних знаків, схожих з написанням відомих торговельних марок з метою захоплення доменних імен і подальшої спекуляції ними, як наприклад, сталося у випадках з доменами google.ua, ugmk.ua, privat.ua, ukrnafta. ua, stirol.ua.


Вартість реєстрації доменного імені в зоні * .UA — 1500 грн

Реєстрація діє 1 рік, після чого доменне ім’я потрібно продовжувати. Вартість продовження дорівнює вартості реєстрації.

Назва домену буде тотожна словесної частини Вашої торговельної марки. Для перевірки можливості реєстрації, просто повідомте нам номер Вашого свідоцтва, скориставшись формою Консультації.


Доменне ім’я UA — це Ваш нематеріальний актив, Ваша інвестиція в розвиток і розширення Вашого бізнесу!

Отримати консультацію